توری ضد حشره مش 50 برای چه اقلیم هایی کاربرد دارند؟

توری ضد حشره مش 50 برای چه اقلیم هایی کاربرد دارند؟ | توری ضد حشره یک روش فیزیکی بسیار مفید و تاثیر گذار در مبارزه با آفات و بیماری‌هاست که از وررود حشرات و پرندگان محافظت می‌کند.

 

 

توری ضد حشره مش 50

 

 

کاربرد توری ضد حشره

 

هوای گرم و مرطوب گلخانه شرایط مناسبی برای رشد آفات و حشرات به وجود می‌آورد.

آفات گلخانه متنوع است، از معمول ترین آن‌ها می‌توان به تریپس، مگس سفید، شپشک، کنه و… اشاره کرد.

برخی از این حشرات بیماری‌ها را به گیاهان منتقل می‌کنند که بسیار خطرناک تر از حشراتی اند که از گیاهان تغذیه می‌کنند.

حشرات انتقال دهنده بیماری: مگس سفید، تریپس، کرم نقب زن، شپشک و …

تریپس: حشره ای کوچک با بال‌های دراز که با مکیدن آب گیاهان و میوه ها به آنها صدمه زده و منجر به تغییر رنگ برگ‌ها و ریزش آن‌ها می‌شود.

گیاهان میزبان تریپس: پیاز، گندم، کدو،خربزه، لوبیا، بادمجان

ضرر این حشره فقط تغذیه از گیاهان نیست بلکه بیماری‌ها را نیز منتقل می‌کند. از این رو ورود آن به داخل گلخانه با سرعت انتشار بالای آن، خسارات وحشتناکی وارد می‌کند.

در صورت درگیر شدن گلخانه با تریپس معمولاً از سموم استفاده می‌شود که تاثیر نامطلوبی بر کیفیت محصول و محیط زیست دارد.

اکثر گلخانه داران با تجربه قبل از شروع کشت، ورودی ها و پنجره‌های گلخانه را با توری ضد حشره می‌پوشانند.

گلخانه‌دار با نصب توری ضد حشره درگیر هزینه‌های بالای سم پاشی نمی‌شود.

 

 

توری ضد حشره

 

 

بازرگانی تیکا

 

 

چگونگی نصب توری ضد حشره

 

توری ضد حشره با توجه به حالات نصب به مدل های زیر تقسیم می شود:

توری ضد حشره ثابت: برای عموم مدخل های جریان هوا که قرار است به شکل ثابت و عاری از هر گونه تغییری باشند، بهتر است از نوع نصب ثابت توری ضد حشره استفاده کنید. غالب دریچه هایی که در سقف فضاهای گلخانه ‌ای هستند، از این نمونه ها می باشند.

توری ضد حشره پنجره بازشو: جمعی از دریچه‌ها در جداره گلخانه ها حالتی شبیه به پنجره دارند. این دریچه‌ها باید به شکلی نصب شوند که به راحتی بتوان توری ضد حشره را باز و بسته نمود. تعریف قاب در نصب این نوع از دریچه‌ها تاثیر منفی در عملکرد کامل سیستم تهویه مطبوع گلخانه ‌ای دارد.

توری ضد حشره آکاردئونی: توری های ضد حشره به شکل دریچه های سقفی، پنجره های جانبی و یا هر نوع حالتی می توانند به شکل آکاردئونی طراحی شوند. طرح باز و بسته شدن آکاردئونی توری ضد حشره، حجم و فضای کمتری به نسبت روش های تعریف شده در بندهای قبلی نیاز دارد.

 

 

رابطه بین مش توری ضد حشره و کاهش تهویه 

 

میزان کاهش تهویه در توری ضد حشره مش 50، %40 است و معمولا برای حشرات تریپس استفاده می شود.

 

 

مزایا و ویژگی‌های توری‌های ضد‌ حشره و ضد تریپس

 

شاید شما بتوانید بدون نصب توری ضد حشره اقدام به راه اندازی یک گلخانه نمایید، اما یقینا نمی توانید از کیفیت نهایی محصول اطمینان کافی داشته باشید. گیاهان حاضر در محیط های گلخانه ای به همان اندازه که برای ما سودمند هستند، مورد توجه انواع حشرات و آفات نیز قرار می گیرند. محیط گلخانه با شرایط تحت کنترل دمایی و رطوبت در حضور گیاهان مغذی و سرسبز بهترین فضا برای تداوم زیست حشرات نیز هستند. حشرات خیلی ساده و راحت چنین محیط گرم و نرمی را پیدا کرده و با رسوخ در آن عملا باعث تخریب محیط گلخانه ‌ای می ‌شوند.

دقت کنید که توری ضد حشره یک الزام قطعی برای نصب شدن در محیط های گلخانه ای نیست، اما قطعا در نتایج نهایی تاثیرگذار است. لذا بهتر است در هر حالتی با هر نوع فضای گلخانه ‌ای که تحت مدیریت دارید، نگرش جدی در نصب و استفاده از توری گلخانه ای داشته باشید. برخی از مزایا در استفاده از توری ضد حشره به قرار زیر هستند.

 

 

توری ضد حشره مش 50

 

 

– قطعا مهمترین و اصلی ‌ترین هدف در نصب و بهره مندی از توری ضد حشره تقابل موثر در مواجه بودن با حشرات آفات گونه و مخرب می باشد. حشرات به طور یقین اصلی ‌ترین دشمن گیاهان هستند. آنها از گیاهان تغذیه می کنند و برای آنکه بتوانید در محیط گلخانه ‌ای به حداکثر راندمان تولید دست پیدا کنید، باید از توری ضد حشره در هر یک از مدخل‌ های گلخانه بهره مند باشید. البته در نظر داشته باشید که نوع توری را باید با توجه به گونه حشره مهاجم گیاهانی که در حال پرورش دارید انتخاب کنید.

– استفاده از توری ضد حشره باعث کاهش قابل توجهی در مصرف انواع آفت کش ها و یا حشره کش ها خواهد شد. وقتی حشره ای در کار نباشد، یقینا نیازی به استفاده از حشره کش ها نیز وجود ندارد. از این رو با نصب توری ضد حشره مستلزم صرف هزینه بالا در تهیه انواع حشره کش ها و یا ابزارهای حرفه ای مانند سمپاش های موتوری نیستید. در سوی دیگر ماجرا کاهش مصرف آفت کش ها باعث تولید محصولات هر چه ارگانیک تر خواهد شد و در نهایت با نصب توری ضد حشره که به کمتر شدن درصد استفاده از انواع آفت کش ها ختم خواهد شد، تاثیر مثبتی در حفظ محیط زیست اطراف فضای گلخانه ‌ای گذاشته ایم. چرا که با حضور کمتر آفت‌ کش‌ ها در هوا و آب مواجه هستیم.

 

مش 40

 

 

بازرگانی تیکا

 

 

– نصب توری ضد حشره تاثیر چشمگیری در کاهش هزینه ‌های مبارزه با آفات به صورت بیولوژیکی دارد. در محیط گلخانه ای که ایزوله است، همه چیز جریان طبیعی دارد. یک اکوسیستم پایدار بدون حضور خطرات ناشی از آفات تمام فضای گلخانه را کاملا امن و مناسب برای رشد و نمو گیاهان خواهد کرد. لذا دیگر مستلزم صرف زمان و انرژی بالایی برای تقابل با آفات به روش های بیولوژیکی نیست. محیط ‌های گلخانه ‌ای بزرگ هستند. در نتیجه در صورت حضور حتی مقدار کمی از حشرات مخرب باید دست به کار آفت زدایی سنگینی شویم. اقدامی که ساده نمی ‌باشد. توری ضد حشره تاثیر چشمگیری در کاهش این هزینه ها دارد.

– نصب توری ضد حشره در کیفیت نهایی محصولات تاثیرگذار است. میزان مصرف کمتر مواد آفت کش باعث پروسه تولید محصولات ارگونومیک تری است. در نتیجه با روند رشد طبیعی گیاهان مواجه هستیم. محصولاتی که در آنها از آفت کش های کمتری استفاده شده باشد، ضریب سلامت و اطمینان بالاتری را فراهم می کنند.

– نصب توری ضد حشره در شرایط اصولی و استاندارد باعث راحتی و آسایش بیشتری در امر گلخانه داری است. دیگر نیازی نیست که به پایش دائمی محیط گلخانه برای پیدا کردن حشرات آفت گونه اقدام کنید. حضور توری ضد حشره در امر سادگی نگهداری از گیاهان گلخانه ای بسیار تاثیرگذار است. خلاص شدن از سمپاش های ممتد و طولانی یکی از این تأثیرات سازنده می باشد.

– جدا از بحث تولید محصولات سالم تر که منجر به تولید اورگانیک خواهد انجامید، کیفیت و حجم محصولات کشاورزی تولید شده نیز رشد قابل توجهی پیدا خواهند کرد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *