توری ضد حشره گلخانه

توری ضد حشره گلخانه | تعريف گلخانه را مي‌توان به صورت كشت گياهان در محيط‌هاي كنترل شده ارائه كرد. اين كار در واقع با تغيير محيط طبيعي براي بهبود رشد و نمو گياهان در برابر عوامل نامساعد صورت مي‌گيرد. البته مي‌توان عوامل زنده خسارت‌زا (آفات) را نيز به عنوان عوامل نامساعد محسوب كرد. با اين تعريف حتي قرار دادن يك گياه درون بطري شيشه‌اي و يا استفاده از يك پوشش پلاستيكي نيز گلخانه محسوب می‌شود. البته گلخانه‌های بسيار بزرگ ممكن است تا چند هكتار نيز وسعت داشته باشند.

مقابله با هجوم آفات یک اصل جدی در هر نوع فعالیت کشاورزی است. آفاتی که می‌توانند در قامت هجوم مخرب حشرات باشند تا سرایت انواع بیماری‌ها و ماهیتی جز نابود کردن گیاهان زراعی ندارند. گیاهان تحت کشت، شرایط مساعدی در لانه گزینی انواع آفات دارند. برای جلوگیری از هجوم این آفات و حشرات چه باید کرد؟ امروزه با گستردگی قوانین زیست محیطی حاکم بر مزارع و گلخانه‌ها و تاکید بر عدم استفاده از سموم شیمیایی ، استفاده از توری ضد حشره گلخانه یکی از راه‌های فیزیکی مبارزه با آفت‌ها می‌باشد.

 

 

بازرگانی تیکا

 

 

توری ضد حشره گلخانه از جمله وسایل ضروری می‌باشد که برای حفاظت از گیاهان در برابر حشرات مورد استفاده قرار می‌گیرد. گیاهان مختلف ممکن است مورد حمله طیف مختلفی از حشرات قرار بگیرند و از این رو می‌بایست برای حفاظت از آن‌ها چاره‌ای اندیشید. هر چند خود گل‌ها نیز ممکن است ذاتا، عملکردهایی را برای حفاظت از خود داشته باشند؛ از جمله این موارد این ترشح ترکیباتی است که می‌تواند برای حشرات سمی باشد. اما همه گیاهان نمی‌توانند صد در صد، خود را ایمن کنند. برای همین وجود پوششی حفاظتی به نام توری ضد حشره گلخانه در گلخانه‌ها ضروری است.

همانطور که می‌دانید برای رشد موفق گیاهان نیاز به فراهم کردن محیطی مناسب است. در مسیر فراهم کردن این محیط مناسب می‌بایست در کنار عوامل محیطی به عوامل دیگری نظیر هجوم حشرات نیز توجه داشت. از این رو استفاده از پوششی تحت عنوان توری ضد حشره گلخانه ضرورت پیدا می‌کند. مهم‌ترین حشراتی که می‌بایست از محیط گیاهان دور نگه داشته شوند عبارتند از: شته‌ها؛ مگس‌های سفید؛ انواع کنه؛ برخی پروانه‌ها و کرم‌ها.

 

 

توری ضد حشره گلخانه

 

 

توری ضد حشره گلخانه چیست؟

 

نصب توری ضدحشره در گلخانه‌ها به عنوان یک روش فیزیکی مبارزه با آفات و بیماری‌های ویروسی به یک راه‌کار مفید و عملی به خصوص در مناطقی که تحت فشار زیاد آفات ناشی از حشرات پرنده هستند تبدیل شده است. این حشرات برخی اوقات به عنوان حامل بیماری‌های ویروسی نیز مورد توجه می‌باشند.

استفاده از این توری‌ها در کشورهای اروپایی در اکثر مناطق، درصورتی که مانع تهویه گلخانه نشوند اجباری است. یکی از تجهیزات مهم گلخانه‌ای که در پنجره سازه نصب می‌شود توری ضد تریپس یا ضد حشره می‌باشد که از فیبرهای تکی با پوشش پلی اتیلن ساخته شده است. این نوع توری ها جهت محافظت از گیاهان از ورود حشرات مضر مانند تریپس و هم چنین پرندگان به داخل گلخانه و خروج حشرات مفید که در گرده افشانی و مبارزه بیولوژیکی در گلخانه با آفات از آن‌ها استفاده می‌شود موثرند، که در گلخانه با هدف افزایش کیفیت و تولید به کار می‌روند. توری ضد تریپس و توری ضد حشره گلخانه با قابلیت عبور نور بالا و دارای افزودنی‌های ضد uv می‌باشد.

 

 

انواع توری ضد حشره گلخانه از نظر رنگ

 

سه نوع توری ضد حشره از نظر رنگ وجود دارد:.

1.توری ضد حشره نقره‌ای یا آلومینیومی: دفع شته‌ها و کاهش دمای گلخانه

2.توری ضدحشره سفید: انتقال نور عالی ولی در کاهش دمای گلخانه تاثیر کمی دارد.

3.توری ضد حشره سیاه: آفتابگیر با اثر خنک کنندگی و انتقال نور پایین

 

 

انواع توری ضد حشره گلخانه را چگونه نصب می‌کنند؟

 

هدف ما از خرید توری ضد حشره، نصب آن‌ها در مقابل تمام مدخل‌های سالن گلخانه‌ای می‌باشد. عموم دریچه‌ها برای ایجاد تبادل هوایی از این دست محسوب می‌ شوند. از این رو می‌توانیم انواع حالت گوناگون در نصب توری ضد حشره را به شکل‌های زیر دسته بندی کنیم.

 

نصب توری ضد حشره ثابت:

برای عموم مدخل های جریان هوا که قرار است به شکل ثابت و عاری از هر گونه تغییری باشند، بهتر است از نوع نصب ثابت توری ضد حشره استفاده کنید. غالب دریچه هایی که در سقف فضاهای گلخانه ‌ای هستند، از این نمونه ها می باشند.

 

نصب توری ضد حشره در حالت پنجره بازشو:

جمعی از دریچه ها در جداره گلخانه ها حالتی شبیه به پنجره دارند. این دریچه ها باید به شکلی نصب شوند که قادر به باز و بسته کردن راحت توری ضد حشره بی انجامد. تعریف قاب در نصب این نوع از دریچه ها تأثیر منفی در عملکرد کامل سیستم تهویه مطبوع گلخانه ‌ای دارد.

 

توری ضد حشره آکاردئونی:

نصب توری ضد حشره به شکل دریچه های سقفی، پنجره های جانبی و یا هر نوع حالتی که به شکل آکاردئونی طراحی می شوند. در این حالت جابجایی دریچه باعث باز شدن فضای مقابل آن نیست. بلکه با حضور کامل توری ضد حشره، در یک حالت آکاردئونی همراه است. البته برای نصب پنجره ها با قاب های فلزی نیز می ‌توان از این ایده‌ ها بهره ‌مند شد. طرح باز و بسته شدن آکاردئونی توری ضد حشره، حجم و فضای کمتری به نسبت از روش های ساده تعریف شده در بندهای قبلی دارد.

 

 

مزایای استفاده توری ضد حشره در گلخانه

 

جلوگیری از ورود حشرات مضر به داخل گلخانه

جلوگیری از ورود پرندگان و خفاش به گلخانه

کاهش استفاده از حشره کش‌ها و آفت کش‌ها

جلوگیری از خروج حشرات مفید گلخانه

افزایش کیفیت محصول

استفاده به عنوان بادشکن

طراحی به صورتی که گردش هوا به راحتی انجام می‌شود.

سایه اندازی و جلوگیری از آفتاب سوختگی محصولات

مقاوم در برابر طوفان، باران شدید و تگرگ

مقاومت در برابر پارگی

 

 

توری ضد حشره گلخانه

 

مقاوم در برابر تغییرات دمایی

ضد آب

انعطاف پذیری بالا

مقاوم در برابر نور خورشید به دلیل وجود مواد آنتی یووی در ساختار آن

قابلیت عبور بالای نور

دارای افزودنی آنتی یووی

نصب آسان

محافظت از گل‌ها، میوه‌ها، سبزیجات و گیاهان در برابر حشرات مضر

 

همکاران ما در تیکا سعی دارند علاوه بر ارائه کالای با کیفیت به همراه قیمت مناسب، لذت دریافت یک سرویس مناسب و خرید خوب را در ذهن شما ماندگار کنند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *